Dobrovoljno vatrogasno društvo Divoševici osnovano je 19.3.1952. godine, dakle prije punih 60 godina, a dana 29.7.2012. taj značajan jubilej za naše društvo dostojno je i obilježen. Proslavi se odazvalo četrnaest DVD-ova sa područja naše i Osječko-baranjske  županije, sa ukupno 130 vatrogasaca, a svojom nazočnošću proslavu su uveličali i dopredsjednik HVZ-a i predsjednik županijske vatrogasne zajednice g. Milan Šulter, načelnik županijskog stožera za zaštitu i spašavanje, dožupan g. Davor Vlaović, načelnik općine g. Zvonimir Šimunović, dopredsjednik vatrogasne zajednice općine g. Branko Hosu, zapovjednik vatrogasne zajednice općine g. Matija Vukasović, te mnogi drugi.

Proslava je započela mimohodom vatrogasaca do crkve sv. Filipa i Jakova, gdje je na sv. Misi, koja je započela u 11:00 sati, blagoslovljena nova zastava DVD-a, čiji je kum bila Općina Velika Kopanica, načelnik Zvonimir Šimunović. Nakon sv. Mise organizirana je javna vatrogasna vježba koju su vrlo profesionalno odradili vatrogasci iz DVD-ova Beravci, Donji Andrijevci i Velika Kopanica, u suradnji sa MUP-om, policajcima iz policijske postaje  Vrpolje. Vježba se sastojala od gašenja vozila visokotlačnim modulom (DVD Velika Kopanica), dobavi vode u visokotlačni modul preko prirodne prepreke – potoka (DVD Beravci), te rezanja vozila hidrauličkim alatom Holmatro (DVD Donji Andrijevci).

Nakon uspješno izvedene vježbe uslijedila je svečana sjednica na kojoj je kum zastave –  načelnik općine Velika Kopanica g. Zvonimir Šimunović predao novu zastavu predsjedniku DVD-a g. Krešimiru Vidakoviću, uz želju da ju dostojno koriste i da se ponose njome gdje god ih ona predstavljala. Nakon primopredaje, zastavu su okitili i pokrovitelji zastave i to: Brodsko-posavska županija, DVD Beljevina, DVD Beravci, DVD Čajkovci, DVD Donji Andrijevci, DVD Gundinci, DVD Mala Kopanica, DVD Velika Kopanica i DVD Vrpolje.

Nakon svečane sjednice uslijedio je domjenak i druženje uz glazbu.

Zahvaljujemo se svim pokroviteljima i sponzorima, a posebno Općini Velika Kopanica, Brodsko-posavskoj županiji, te Vatrogasnoj zajednici Brodsko-posavske županije na potpori prilikom organizacije proslave.