Oldtimer klub Slavonski Brod organizirao je u nedjelju 19. svibnja 2013. godine rally starodobnih vozila pod nazivom “100 kilometara Slavonije.” Kako je i naš DVD član Oldtimer kluba, ugostili smo u Divoševcima, pod našim starim lipama, ovu veselu družinu, ali smo i pokazali našeg oldtimera – Faruka, kako ga od milja zovemo – IMV 1600 iz 1969. godine.

Na rally-ju je sudjelovalo sedamdesetak sudionika iz Lijepe naše, te susjednih Bosne i Hercegovine, te Mađarske. Po dolasku u Divoševce sudionike je pozdravio predsjednik vijeća mjesnog odbora Slaven Vidaković, te im je ispričao nekoliko rečenica o selu, povijesti, gospodarskim i kulturnim prilikama.

Stare ljepotane sa interesom su promatrali mještani, ne skrivajući zadovoljstvo što je ovakav događaj, bar na kratko zašao u naše selo. Gostima smo priredili lijep doček i nadamo se kako su iz Divoševaca otišli sa lijepim uspomenama.

Kako je bilo u nedjelju možete pogledati u galeriji.