Vatrogasna zajednica općine Velika Kopanica tradicionalno obilježava blagdan sv. Florijana na kojem sudjeluju sva DVD-a sa zajednice. Ove godine Domaćin je bio DVD Velika Kopanica, a proslava se održala na sam dan sv. Florijana – 4. svibnja 2014.

Proslava je započela okupljanjem vatrogasaca u domu DVD-a Velika Kopanica, te zajedničkim mimohodom sa zastavama prema crkvi sv. Ilije proroka. Unatoč lošem vremenu sakupilo se oko 130 vatrogasaca, djece i mladeži. Uslijedila je sv. Misa koju je predvodio vlč. Vlado Mandura koji je toplo pozdravio vatrogasce i pohvalio tradiciju obilježavanja dana zaštitnika sv. Florijana. U pozdravu, a kasnije i propovjedi rekao je nekoliko riječi o tome kako je vatrogastvo poziv koji je kršćanskog duha, jer dobrovoljni vatrogasci besplatno i humano služe zajednici, ne gledajući na svoju korist.

Nakon sv. Mise u programu su planirane pokazne vježbe koje su radi obilnih padalina otkazane, pa je zato uslijedila svečana sjednica kojoj su nazočili načelnica općine gđa. Ružica Vukovac, zamjenik načelnice g.  Jozo Jurkić, predsjednik VZO g. Slaven Vidaković, zapovjednik VZO g. Antun Petrašević, predsjednici i zapovjednici svih DVD-a članica VZO, članovi DVD-a članica VZO, te vatrogasna mladež i pomladak koji su popunili veći dio sale, na što možemo biti osobito ponosni kao VZO. U nastavku donosimo i nekoliko slika sa proslave.

Dodjeljene su i diplome novim vatrogascima i dočasnicima koji su položili ispite na tečajima koje su tokom ožujka i travnja polazili, a u organizaciji VZO Velika Kopanica.

U našem DVD-u dobili smo po jednog vatrogasca i dočasnika, za vatrogasca je položio g. Matej Vidaković, a za dočasnika g. Tomislav Hanuljak, a ovim putem im čestitamo.